نقش تاثیرگذار امام خمینی در قیام 15 خرداد

نقش تاثیرگذار امام خمینی در قیام 15 خرداد

در ۱۵ خرداد سال 42؛ سه عنصر مهم رهبری امام خمینی (ره)، مردم و انگیزه‌ى مذهبى ، روح شهادت‌طلبى و فداکارى براى خدا باعث شد که نطفه‌ى انقلاب ما با این سه عنصر بسته شود.

«مواسات» رکن مهم جامعه‌پردازی اسلامی

«مواسات» رکن مهم جامعه‌پردازی اسلامی

«بایستی صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه‌ی مهدوی را خودمان به وجود بیاوریم، جامعه‌ی مهدوی، جامعه‌ی قسط و عدل است و جامعه‌ی عزّت است، جامعه‌ی علم است، جامعه‌ی مواسات و برادری است؛ اینها را بایستی ما در زندگی خودمان تحقّق ببخشیم.» ۱۳۹۹/۰۱/۲۱ این بخش از بیانات رهبر انقلاب در سخنرانی تلویزیونی ایشان به مناسبت ولادت حضرت امام زمان (عج) حاوی تأکیدی ویژه بر مفهوم «مواسات» بود؛ به‌خصوص آنجا که از مردم خواستند ماه رمضان را تبدیل به فرصتی برای «رزمایش گسترده‌ی مواسات و همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان» کنند. اما معنای مواسات چیست؟ و این مفهوم از منظر تفکر اسلام ناب چه تاثیراتی در روند نظام‌سازی و جامعه‌پردازی اسلامی دارد؟

از تأثیرات بلند مدت کرونا چه می دانیم؟

از تأثیرات بلند مدت کرونا چه می دانیم؟

امروزه بیش از هر چیز به علائم ابتلا به بیماری کرونا پرداخته شده و از عوارض بلند مدت این بیماری غفلت می شود. در این مقاله سعی داریم به بررسی جدیدترین پژوهش ها در مورد عوارض بلند مدت بیماری کرونا بپردازیم. با ما همراه باشید.